Promovisani učenici generacije srednjih škola za 20/21. godinu

U prisustvu premijera Tuzlanskog kantona Kadrije Hodžića i ministra obrazovanja i nauke TK Elvisa Barakovića danas je promovisan 31učenik generacije srednjih škola za školsku 2020/2021. Ovim je nastavljena tradicija iskazivanja ponosa i poštovanja najboljim učenicima, njihovim roditeljima i nastavnicima za postignuto u prethodnoj školskoj godini.

IMG 0092Čestitajući ovim uspješnim srednješkolcima na izvanrednim rezultatima premijer Hodžić je istaknuo da se osjeća ponosnim u okruženju pametnih mladih ljudi naglasivši da će Vlada TK biti potpora njihove budućnosti.

Uvjeren da su oni nosioci pozitivnih promjena u našem društvu ministar Baraković je kazao da „su ovi učenici pokazali da se i u doba pandemije, u teško doba, mogu pokazati izvanredni rezultati u nastavnim i vannastavnim aktivnostima. Ministarstvo obrazovanja i nauke TK je željelo da promoviše i pohvali svaki vid zalaganja i truda i svega što su učenici uradili u protekloj školskoj godini. Oni su ono najbolje, najsvjetlije što imamo", kazao je ovom prilikom ministar Baraković naglasivši da „ulaganje u njihovo obrazovanje nikada ne smije biti posmatrano kao potrošnja nego kao ulaganje u bolju budućnost".

Direktor Pedagoškog zavoda TK Nikola Čiča rekao je da je ovo prilika da se na simboličan način nagrade učenici koji su se u prethodnoj godini više zalagali da postignu bolji uspjeh u svom učenju. „Ono što je nama važno da ovoj djeci pokušamo kazati da se ipak može ostati u BiH, da mogu raditi na ovim prostorima i da mogu pokazati svoje znanje.

Ovo je naš mali doprinos ka tome da ova djeca poslušaju da mogu biti i ovdje priznati i tu graditi svoje karijere", rekao je direktor Čiča.

Zbog epidemiološke situacije ograničeno samo na srednje škole, svečanost su organizovali Ministarstvo obrazovanja i nauke Tuzlanskog kantona i Pedagoški zavod TK, u saradnji sa JU MSS Građevinsko-geodetska škola Tuzla i JU Srednja muzička škola „Čestmir Mirko Dušek" Tuzla.

U prisustvu premijera Tuzlanskog kantona Kadrije Hodžića i ministra obrazovanja i nauke TK Elvisa Barakovića danas je promovisan 31učenik generacije srednjih škola za školsku 2020/2021. Ovim je nastavljena tradicija iskazivanja ponosa i poštovanja najboljim učenicima, njihovim roditeljima i nastavnicima za postignuto u prethodnoj školskoj godini.

IMG 0092Čestitajući ovim uspješnim srednješkolcima na izvanrednim rezultatima premijer Hodžić je istaknuo da se osjeća ponosnim u okruženju pametnih mladih ljudi naglasivši da će Vlada TK biti potpora njihove budućnosti.

Uvjeren da su oni nosioci pozitivnih promjena u našem društvu ministar Baraković je kazao da „su ovi učenici pokazali da se i u doba pandemije, u teško doba, mogu pokazati izvanredni rezultati u nastavnim i vannastavnim aktivnostima. Ministarstvo obrazovanja i nauke TK je željelo da promoviše i pohvali svaki vid zalaganja i truda i svega što su učenici uradili u protekloj školskoj godini. Oni su ono najbolje, najsvjetlije što imamo", kazao je ovom prilikom ministar Baraković naglasivši da „ulaganje u njihovo obrazovanje nikada ne smije biti posmatrano kao potrošnja nego kao ulaganje u bolju budućnost".

Direktor Pedagoškog zavoda TK Nikola Čiča rekao je da je ovo prilika da se na simboličan način nagrade učenici koji su se u prethodnoj godini više zalagali da postignu bolji uspjeh u svom učenju. „Ono što je nama važno da ovoj djeci pokušamo kazati da se ipak može ostati u BiH, da mogu raditi na ovim prostorima i da mogu pokazati svoje znanje.

Ovo je naš mali doprinos ka tome da ova djeca poslušaju da mogu biti i ovdje priznati i tu graditi svoje karijere", rekao je direktor Čiča.

Zbog epidemiološke situacije ograničeno samo na srednje škole, svečanost su organizovali Ministarstvo obrazovanja i nauke Tuzlanskog kantona i Pedagoški zavod TK, u saradnji sa JU MSS Građevinsko-geodetska škola Tuzla i JU Srednja muzička škola „Čestmir Mirko Dušek" Tuzla.

Kontakt

Vlada Tuzlanskog kantona
Rudarska 65
75000 Tuzla

 

+387(0)35 280-711
  
 

Ostali kontakti

 

PITAJTE VLADU TK

 pitajte vladu tk
 

 CV obrazac 

rukovodećih državnih službenika u organima uprave i upravnim organizacijama Tuzlanskog kantona i predsjednika i članova nadzornih i upravnih odbora, uprava javnih preduzeća i javnih ustanova i drugih privrednih društava iz nadležnosti Kantona

PRISTUP INFORMACIJAMA

Vodič kroz postupak za ostvarivanje prava na pristup informacijama kojima raspolaže Vlada Tuzlanskog kantona


ABA/CEELI

Sarajevo
Centar za slobodan pristup informacijama
Pravna inicijativa za Centralnu i Istočnu Evropu

Adresa:Kundurdžluk 2/II
Sarajevo, BiH
Tel/fax:033 238-651/652
Kontakt osoba:
Amira Krehić

Vodic BH naslovna5

Vodic ENG naslovna